گرین هاست ،هاست نامحدود،دانلود، چترم ، هاست ارزان

گرین وب ,هاست پربازدید,نمایندگی هاست,مستر رسیلر,

سرور مجازی,سرور نیمه اختصاصی,سرور قوی,سرور دانلودی

خرید هاست خرید دامین خرید سایت طراحی فایل گرافیکی خرید سرور مجازی خرید سرور اختصاصی

گرین وب ,هاست پربازدید,نمایندگی هاست,مستر رسیلر,

گرین هاست ،هاست نامحدود،دانلود، چترم ، هاست ارزان

سرور مجازی

سرور اختصاصی

گام به گام با ما حرفه ای شوید

آموزش نصب VMware ESXi

آخرین مطالب آموزشگاه

آموزش نصب VMware ESXi

 

۱-  ابتدا دی وی دی یا ایمیج ISO، ESXi  ۵٫۰ VMwareرا داخل درایو دی وی دی می گذاریم و سرور را از درایو دی وی دی بوت می کنیم.۱۱

۲-   دی وی دی بوت شدن را ادامه می دهد.

۳-   در صفحه خوش امد گویی به نصب  VMware ESXi 5.0  برای ادامه Enterرا می زنیم.

۴-  کلید F11را برای قبول کردن توافق نامه مجوز را می فشاریم.

۵-    در این مرحله دیسک سختی را که می خواهیم VMware ESXi 5.0را روی ان نصب کنیم انتخاب می کنیم .

۶- در این پنجره نوع صفحه کلید را مشخص می کنیم. به صورت پیش فرض روی US Defaultاست.

۷-   بر خلاف نسخه گذشته، VMware  این مرحله را اضافه کرده است. در اینجا پسورد Rootرا که می خواهیم بعدا از ان استفاده کنیم را می زنیم. در نسخه قبل باید پسورد Rootرا بعد از نصب ESXiوارد می کردیم.

۸- کلید F11را به منظور اغاز نصب ESXi 5.0می فشاریم.

۹-  در این جا روند نصب ESXi 5.0  را مشاهده می کنیم.

۱۰- بعد از مشاهده پیغام نصب موفقیت امیز ESXi 5.0، نیاز است که یک بار سرور را راه اندازی مجددکنیم. با زدن کلید Enterاین کار را می کنیم.

۱۱-  VMware ESXi 5.0هم اکنون نصب شده است. ESXi 5.0به صورت خودکار IPو سایر پارامترهای مورد نیاز را از سرور  DHCP–سروری که به صورت خودکار به کامپیوترهای داخل شبکه IPاختصاص می دهد- می گیرد اما برای سفارشی کردن سیستم می توانیم با زدن کلید F2پارامترهای IPو DNSو … را به صورت ایستا  وارد کنیم.

۱۲-   بعد از اینکه ESXi 5.0  نصب و بوت شد کلیدF2  را می فشاریم .

۱۳-  پسورد Rootرا که در مرحله ۷ تعریف کردیم را وارد کرده و کلید Enterرا می فشاریم.

۱۴- در این قسمت منوی سفارشی سازی دیده می شود. موارد مختلفی نظیر تغییر پسورد Root  و تنظیم پارامترهای شبکه را می توانیم از اینجا مدیریت کنیم. برای تغییر ادرس IPو تنظیم ان به صورت ایستا گزینه Configure Management Network  را انتخاب می کنیم.

۱۵- کارت شبکه مورد نظر را انتخاب می کنیم و همچنین در این قسمت می توانیم ببینیم کهدر حال حاضر کدام کارت شبکه متصل است.

۱۶-  اگر چند کارت شبکه متصل باشد در این قسمت می توانیم ان ها را ببینیم و ان ها را برای تنظیمات انتخاب کنیم.

۱۷-  در این قسمت گزینه Set Static IP Addressرا انتخاب کرده و تنظیمات دلخواه را وارد می کنیم. برای تایید تنظیمات کلید Enterرا می فشاریم.

۱۸-  حالا می توانیم گزینه DNS Configurationرا از منو انتخاب می کنیم و سرورهای DNSرا وارد می کنیم. همچنیم می توانیم به میزبان ESXi 5.0(سروری که ESXi 5.0روی ان نصب شده است) یک نام اختصاص دهیم.

۱۹-  گزینه Custom DNS Suffixرا انتخاب می کنیم. در این قسمت می توانیم با وارد کردن پسوند Active Directory  این میزبان را به DC متصل کنیم.

۲۰-   به منظور اعمال تغییرات، باید یک بار Management Networkراه اندازی مجدد شود. برای این کار کلید Yرا در پنجره ظاهر شده می فشاریم.

۲۱   در قسمت View System Logsمی توانیم واقعه های ثبت شده را سیستم را مشاهده کنیم.

۲۲-   در قسمت View Support Informationمی توانیم اطلاعاتی در مورد میزبان ESXi 5.0را مشاهده  کنیم. به وسیله کلیدهای Page Down/Upمی توانیم بین صفحه ها حرکت کنیم. همچنین با استفاده از گزینه Reset System Configurationمی توانیم تنظیمات سیستم را به تنظیمات کارخانه برگردانیم.

۲۳-  حالا میزبان ESXi 5.0  را نصب و پیکربندی کرده ایم. به وسیله نرم افزار VMware vSphere Client  باید به ESXi 5.0متصل شویم. بعد از نصب vSphere Client، ان را اجرا می کنیم و در مکان IP Address / Name، نام یا IPمیزبان هاست را وارد می کنیم. در قسمت های Usernameو Passwordباید به ترتیب نام کاربری و کلمه عبور مجاز جهت اتصال به میزبان ESXi 5.0را وارد کنیم. باید به یک نکته در اینجا توجه داشته باشیم که اگر کامپیوتری که vSphere Clientروی ان نصب است، به Domainمتصل باشد و نام کاربری داخل AD ، که با ان به سیستم خودش وارد شده است، مجاز به دسترسی به میزبان ESXi 5.0باشد می توانیم تیک Use Windows Session Credentialsرا فعال کنیم و در این صورت vSphere Client  با همان نام کاربری و کلمه عبور ADبه میزبان ESXi 5.0متصل می شود.

۲۴-  بعد از اینکه کلید Login  بفشاریم پنجره ای با نام Security Warningباز می شود که در صورتی که تیک Install This Certificate And Do Not Display Any Security Warningرا فعال کینم این پنچره هشدار دیگر نمایش داده نمی شود. در غیر این صورت هم می توانیم با فشردن کلید Ignoreبه روند اتصال ادامه دهیم و یا اینکه با زدن کلید Cancel  از این کار منصرف شویم و روند اتصال را قطع کنیم.

در حال حاضر vSphere Clientبه میزبان ESXi 5.0متصل شده است و می توانیم با کلید بر روی تب summary  اطلاعات مربوط به میزبان ESXi 5.0را مشاهده کنیم


  • 


    جدیدترین سرویس ها و تخفیف ها،در تلگرام منتظر شما هستیم
    عضویت در کانال تلگرام گرین هاست