گرین هاست ،هاست نامحدود،دانلود، چترم ، هاست ارزان

گرین وب ,هاست پربازدید,نمایندگی هاست,مستر رسیلر,

سرور مجازی,سرور نیمه اختصاصی,سرور قوی,سرور دانلودی

خرید هاست خرید دامین خرید سایت طراحی فایل گرافیکی خرید سرور مجازی خرید سرور اختصاصی

گرین وب ,هاست پربازدید,نمایندگی هاست,مستر رسیلر,

گرین هاست ،هاست نامحدود،دانلود، چترم ، هاست ارزان

سرور مجازی

سرور اختصاصی

گام به گام با ما حرفه ای شوید

رفع ارور port 80 و عدم اجرای آپاچی در xampp

آخرین مطالب آموزشگاه

رفع ارور port 80 و عدم اجرای آپاچی در xampp

port 80

رفع ارور port 80

رفع مشکل port 80  اجرا نشدن آپاچی در xampp

بخشی از عملکرد و تست های ما روی محیط لوکال انجام می شود و ما نیز شروع آموزش های راه اندازی وردپرس، نصب قالب، نصب! افزونه، فارسی سازی قالب های وردپرسی و … را بر روی لوکال هاست انجام می دهیم! و پس از اطمینان کامل به محیط اصلی یا همان هاست منتقل می کنیم.

یکی از بهترین لوکال ها، لوکال هاست! زمپ (Xampp) می باشد که به ما امکان ایجاد یک سایت را به طور کامل در محیط خود می دهد.

مشکلات xampp

اما مشکلی که بیشتر کاربران در این لوکال هاست، با آن رو به رو هستند اجرا نشدن وب سرور آپاچی می باشد! همانطور که می دانید برای راه اندازی سایت در محیط لوکال هاست ما نیاز داریم که گزینه های Apache و MySql حتما ران یا اجرا شوند.

بسیاری از کاربران ما نیز با این موضوع مشکل دارند و روزانه تعداد زیادی از آنها برای حل این مشکل سوالاتی می پرسند، برای همین تصمیم گرفتم مطلب امروز را به حل این مشکل اختصاص دهم.

حتما بخوانید  درباره نصب وردپرس در ویندوز سرور چه می دانید؟

دلایل اجرا نشدن آپاچی در زمپ

وب سرور آپاچی به صورت معمول از پورت ۸۰ port 80 استفاده می کند اما ممکن است شما از برنامه های دیگری استفاده می کنید که آنها نیز از پورت ۸۰ استفاده می کنند (مثلا اسکایپ) و این باعث تداخل شده و باعث می شود آپاچی شما در زمپ اجرا نشود!

راه حل اجرا شدن وب سرور آپاچی در زمپ

بر خلاف تصوری که برخی دوستان دارند و همیشه احساس می کنند حل شدن این مشکل کار بسیار سختی است، با چند گام بسیار ساده می توانیم این مشکل را حل کنیم…

در گام اول به درایوی که مسیر نصب نرم افزار زمپ می باشد، مراجعه کنید و پوشه xampp را بیابید. به عنوان مثال، نرم افزار زمپ من در درایو C قرار دارد.

xampp apachi

حال بر روی پوشه ی مورد نظر (Xampp) کلیک کنید و سپس پوشه ی Apache را مشاهده خواهید کرد، با کلیک بر روی پوشه ی آپاچی به داخل آن رفته و پوشه ای به نام  Conf را بیابید. پس از وارد شدن به آن، فایل httpd.conf را می بینید، حال بر روی آن کلیک راست کرده و آن را با نوت پد خود باز کنید.

edit httpd

حال در فایل نوت پد باز شده به دنبال خطی با آی پی مورد نظر خود باشید، به عنوان نمونه :

Listen 0.0.00:80 #
Listen [::]: ۸۰
Listen 80اگر در خطوط بالایی آن نگاه کنید می بینید که کاملا مرتبط با قسمت وب سرور آپاچی می باشد.! شما می توانید عدد ۸۰ را به هر عدد دیگری تغییر دهید! تا دیگر port 80 نباشد و تداخلی ایجاد نکند.حال به دنبال گزینه ی servername در فایل نوت پد بگردید! تا پورت آن را نیز تغییر دهید.

ServerName localhost:80

توجه کنید که عدد مرتبط با این قسمت باید همان عددی باشد که در مرحله ی قبلی انتخاب کرده اید! به عنوان مثال من تمامی این اعداد را ۲۰ انتخاب می کنم.

تنظیمات خود را ذخیره کرده و محیط ویرایشگر نوت پد را ببنید. سپس زمپ را غیر فعال کرده! و دوباره آن را ران کنید. آپاچی را فعال کنید، میبینید که وب سرور آپاچی فعال می شود.

control panel

control panel

به ظاهر مشکل حل شده است!!! اما ببینید در حال حاضر زمانی که localhost را در مرورگر وارد می کنید! به درستی کار می کند یا خیر! اگر متوجه شدید که چیزی نمایش داده نمی شود و ارور می دهد باز هم نگران نباشید!. مشکل را با هم حل خواهیم کرد.

تعویض پورت port 80

ما عددی را برای ServerName localhost:80 و به جای ۸۰ قرار دادیم! که من گفتم به عنوان مثال عدد ۲۰ را قرار دادم پس این بسیار طبیعی است ! که لوکال هاست شما با آدرس عمومی http://localhost ارور می دهد و موردی را به شما نمایش نمی دهد!

زیرا نام سرور تغییر کرده و دیگر عدد پیش فرض ۸۰ نیست و عدد دیگری جایگزین آن شده است! که فقط با آن عدد فرمان می گیرد! پس برای نمایش، اگر عدد ۲۰ را وارد کرده باشید باید آدرس! را به شکل http://localhost:20 وارد کنیم تا محیط اجرایی را به ما نمایش دهد.
جدیدترین سرویس ها و تخفیف ها،در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام گرین هاست